BİZE ULAŞIN : 0 232 245 57 75 / 0553 949 57 75
Çalışma Saatleri :
Hafta İçi
08:30 - 17:30
Hafta Sonu
08:30 - 13:30

Bursit ve Tendinit

Tendinitve bursit genellikle omuz, dirsek, el bileği, kalça, diz ve ayak bileği çevresindeki yumuşak dokunun mikrobik olmayan iltihabi durumudurve tedavisi mümkündür.Genellikle aniden oluşur ve şiddetli ağrıya neden olabilir. Tendinit, sıklıkla tekrarlayan (aşırı ) kötü kullanım sonucunda gelişir.Özellikle erken tedavi edildiğinde, çoğunlukla kısa sürede iyileşir; tedavi edilmediğinde ise bazı kişilerde tekrarlayabilir veya (uzun süreli) kronik hal alabilir. 

Tedavide standart tedavi yöntemleri ( istirahat, buz, elevasyon, bandajlama vb.) bazen yeterli olmayabilir.Tendinit birkaç haftadan fazla sürerse, bir fizik tedavi uzman hekimine başvurmanız gerekebilir. Hekiminizin uygun gördüğü fizik tedavi programı sıcak-soğuk, elektrik akımı vb. fiziksel tedavi ajanlarını içerebildiği gibi yanısıra fizyoterapist size güçlendirme ve germe egzersizleri verebilir.
Bir diğer tedavi seçeneği olarak merkezimizde bulunan ESWT( ExtracorporealShockWaveTherapy ) tedavi cihazı ile yapılan birkaç seanslık tedavi ilebursittendinit ağrılarının herhangi bir cerrahi uygulama, kortizon enjeksiyonu vs. gibi yöntemlere gerek kalmadan tedavisi sağlanabilmektedir.